Skip to main content

Dworzec kolejowy w Oleśnicy otwarty!

Po niemal dwóch latach intensywnych prac, zabytkowy dworzec kolejowy w Oleśnicy został uroczyście otwarty.

Dzięki zrealizowanej przez PKP S.A. inwestycji, stacja zmieniła się w przestrzeń otwartą i wielofunkcyjną – dostosowaną do potrzeb podróżnych, mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Dworzec po przebudowie stał się prawdziwym sercem miasta, uwzględniającym nie tylko nowoczesną strefę dla podróżnych, ale także miejsce spotkań, integracji, rozrywki oraz opieki zdrowotnej.

Cieszę się, że obiekt z blisko 160–letnią historią zyskał nowy charakter oraz atrakcyjną, nowoczesną infrastrukturę.