Radio ZET

PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, wziąć pieniądze europejskie z funduszu Krajowego Planu Odbudowy, a jednocześnie trzymać pod butem niezależnych sędziów i niezwisłe sądy. Takie zadanie zlecił Kaczyński Morawieckiemu.

- Jest jeszcze parę schodów. To wszystko trwa. Bardzo twarde warunki Komisji Europejskiej, które mówiły o uruchomieniu pieniędzy na KPO one nie wszystkie zostały spełnione przez projekt Andrzeja Dudy – tak o porozumieniu polskiego rządu z Komisją Europejską mówi Gość Radia ZET Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka PO, Mateusz Morawiecki, na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego próbuje „czarować”, żeby „mieć ciastko i zjeść ciastko”. - Wziąć europejskie pieniądze z Funduszu Odbudowy, a jednocześnie trzymać pod butem niezależnych sędziów i niezawisłe sądy. Ale tego się nie da – dodaje były szef polskiej dyplomacji.

Według Schetyny prezes PiS uważa, że można „ograć” Komisję Europejską. – Że można powiedzieć jedno, a zrobić drugie. To zawsze ma krótkie nogi, a szczególnie, jeśli dotyczy takich polityków, którzy tak nie rozumieją spraw zagranicznych, jak Kaczyński – komentuje gość Beaty Lubeckiej. Jego zdaniem KE będzie bardzo pilnować tego, czy do orzekania wrócą odsunięci sędziowie oraz czy Izba Dyscyplinarna SN zostanie zlikwidowana. 

Cała rozmowa na www.radiozet.pl

Bieżący komentarz

01 lipiec 2022
Najwyższa od 25 lat inflacja to symbol nieudolności rządów #PiS, ale też ogromne zagrożenie dla państwa. Nie byli w stanie przewidzieć kryzysu. Skompromitowany prezes NBP nie ostrzegał, tylko lekceważył zbliżającą się katastrofę. Polska jest w rękach ludzi nieodpowiedzialnych.

Aktualności

28 czerwiec 2022
Dzisiaj w Kobierzycach rozmawialiśmy m. in. o konieczności poprawy współpracy między rządem, a samorządami i zwiększeniu ich kompetencji. Poruszyliśmy także temat szans i przyszłości ludzi młodych, ich podmiotowości i sprawczości.

Biuro Poselskie

we Wrocławiu

ul. Ofiar Oświęcimskich 36
Poniedziałek - piątek 11.00-15.00
tel. 797 300 897 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.