01 Sty2015

Fakty po Faktach

Schetyna: Rosjanie muszą zrozumieć, że język dyplomacji to nie język karabinów.

Fakty po Faktach

- Tylko solidarna postawa krajów wolnego świata jest w stanie ograniczyć apetyty czy ambicje Rosjan - stwierdził w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. Jak przekonywał szef MSZ, "nikt nie chce Rosji zniszczyć i unicestwić". - Ale Rosjanie muszą sobie zdawać sprawę, że język dyplomacji, robienia polityki, rozwiązywania konfliktów, to nie jest język karabinów maszynowych - ocenił.

- Widać przez ostatnie miesiące, jak w Rosji, ta ekipa która rządzi, marzy o tym, by znów być mocarstwem. Putin niejednokrotnie mówił, że Rosja została wykluczona z pozycji mocarstwa. Że kiedyś był bipolarny podział świata i był porządek - mówił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna.

Pytany, gdzie jego zdaniem kończy się apetyt Rosji, powiedział, że o tym może zdecydować świat. - Świat jest inny niż kiedyś i to świat odpowie, gdzie się kończą albo gdzie się skończyły - ocenił szef polskiej dyplomacji.

- To co stało się przy aneksji Krymu, to co dzieje się w Ługańsku i Doniecku pokazuje, że tylko zdecydowana, solidarna postawa krajów wolnego świata jest w stanie ograniczyć apetyty czy ambicje Rosjan - dodał.

Źródło i cała rozmowa: tvn24.pl