26 Cze2014

Gość poranka TVP Info

– Koalicja pokazała większość, a właściwie obnażyła słabość opozycji – powiedział Grzegorz Schetyna w programie „Gość poranka”. Skomentował w ten sposób głosowanie w Sejmie nad wotum zaufania dla rządu. Podkreślił, że „trudno

– Koalicja pokazała większość, a właściwie obnażyła słabość opozycji – powiedział Grzegorz Schetyna w programie „Gość poranka” w TVP Info. Skomentował w ten sposób głosowanie w Sejmie nad wotum zaufania dla rządu. Podkreślił, że „trudno sobie wyobrazić personalne decyzje premiera podejmowane w czasie od jednego do drugiego wydania tygodnika” – na to przyjdzie pora po zakończeniu sprawy nielegalnych podsłuchów. 

Grzegorz Schetyna podkreślił, że wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska „nie zamyka sprawy taśm i ich konsekwencji”. – To jeszcze będzie wracać – podkreślił.

– Partia polityczna, jeżeli ma przechodzić kryzysy bez uszczerbku, to musi przeprowadzać je (wotum – red.) oczywiście przez parlament drogą większości. Trzeba jednocześnie opisać to, co się stało. I to jest teraz zadanie dla PO, żebyśmy te wszystkie rzeczy potrafili skomentować, ocenić, no i – mówiąc wprost – za niektóre rzeczy przeprosić – powiedział.

foto i źródło: tvp.info