26 Paź2016

PO musi być racjonalną i zdecydowaną antytezą dla PiS

Przewodniczą Schetyna w rozmowie z Malwiną Dziedzic i Mariuszem Janickim opowiadał o planie na Polskę po rządach PiS, rozliczeniu "dobrej zmiany" i współpracy w opozycji.

PO musi być racjonalną i zdecydowaną antytezą dla PiS

Platforma musi być racjonalną i zarazem zdecydowaną antytezą dla PiS. Porządnie zorganizowanym wojskiem, dobrze przygotowanym, w pełni sił, które odważnie stanie przeciwko żołnierzom Kaczyńskiego. Nie wierzę w zauroczenia - mówi Przewodniczący Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla tygodnika Polityka. 

W ocenie Przewodniczącego największym zagrożeniem dla rozwoju Polski jest PiS. - Największym złem jest państwo PiS: oszukujące ludzi, zadłużające nas, doprowadzające do ruiny nasz wizerunek na zewnątrz i do ruiny budżetowej. Każdy, kto chce być czynny w polityce, powinien wiedzieć, że to PiS jest wrogiem i trzeba go zatrzymać.

Ważnym elementem wizji państwa po odebraniu władzy PiS za 3 lata będzie rozliczenie wszystkich nieprawidłowości PiS i wyciagnięcie konsekwencji dla sprawców. - Będzie wiele takich spraw, za które tę władzę trzeba będzie rozliczyć politycznie i prawnie. I tak będzie!