19 Lut2020

RMF FM

Kampania Małgorzaty Kidawy - Błońskiej jest systematyczna i konsekwentna.

Robert Mazurek, RMF FM: Gdzie pieczara, panie pośle. Gdzie pańska siedziba, rezydencja?

Grzegorz Schetyna: Pieczara w remoncie, pomieszczenie, gdzie była Komisja Spraw Zagranicznych. Cały budynek remontowany...

Ale pan nie jest szefem...

Mam pokój na pierwszym piętrze, 171, zapraszam serdecznie.

Pan tam rezyduje w charakterze?

W charakterze byłego przewodniczącego. Zawsze jest taki dobry obyczaj, że przewodniczący, który kończy swoją kadencję, ma takie pomieszczenie...

Taką maleńką pieczarę pan ma?

Pieczareczkę. 

Pieczareczkę... Z pańskiej siedziby, to znaczy nie z pańskiej, ale z siedziby Platformy przy ulicy Wiejskiej, z gabinetu pańskiego, zniknęła - jak donosi "Super Express" - lodówka na wino - prezent od Janusza Palikota oraz - uwaga - wartościowa papierośnica na cygara. Co pan wziął? Skandal.

Zniknęła także koszulka, którą otrzymałem od Guardioli. Koszulka Barcelony - z numerem 8. Koszulka Boston Celtics i szalik Śląska Wrocław. Zabrałem wszystkie rzeczy, które były moje, które wprowadziłem do tego gabinetu.

Papierośnica na cygara, wartościowa - powtarzam, była pańska?

Tego nie wiem. Słyszałem rozmowę przewodniczącego Budki, nie potwierdzał tych tez, które przedstawiał jeden z tabloidów.

No dobrze, a jaką pan dostał ofertę od Borysa Budki? Zostanie pan, być może, przewodniczącym Rady Politycznej. To jest zupełnie nowe ciało, prawda? Nie ma żadnych kompetencji, to jest taki dom polityka weterana. 

Może tak. Ja nie oczekuję żadnych propozycji od przewodniczącego nowego...

A Borys Budka powiedział: "chciałbym wykorzystać jego potencjał, ma wielką polityczną wiedzę i niesamowite doświadczenie".

Dlatego ta uchwała, która powołuje Radę Polityczną - to kwestia rozmowy pewnie w przyszłości, jaką funkcję mogłaby ta rada spełniać i gdzie mogłaby się umiejscowić w rzeczywistości Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj kampania jest najważniejsza. 

Pan nie oczekuje... 

Ale proszę pozwolić zdanie powiedzieć. 

Ale powiemy o kampanii...

Dlatego uważam, że dzisiaj kampania jest kluczowa i w kampanię musimy się angażować. A potem przyjdzie moment na to, żeby pomyśleć, jak ustawiać Platformę Obywatelską, także pewnie byłych przewodniczących...

 

Foto i cała rozmowa na rmf.fm