11 Cze2014

Salon Polityczny Trójki

Grzegorz Schetyna: na posiedzeniu Sejmu w sprawie uchylenia immunitetu byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu zabrakło informacji o stawianych mu zarzutach. Wniosek ws. powołania komisji śledczej trzeba będzie spokojnie rozważyć. - Nie mówię ”nie

Grzegorz Schetyna uważa, że na posiedzeniu Sejmu w sprawie uchylenia immunitetu byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu zabrakło informacji o stawianych mu zarzutach. Nie jest przeciwny komisji śledczej proponowanej przez PiS.

Pytany o wtorkowe głosowanie, Grzegorz Schetyna mówił, że wydawało się ono wygrane. Według niego było to oczywiste jeszcze kilka minut przed nim. Polityk uważa, że z takich zdarzeń trzeba wyciągać wnioski. Powiedział, że zajmie się tym zapewne w zarząd krajowy PO (w czwartek), a także klub parlamentarny.

Gość Trójki przyznał, że sprawa uchylenia immunitetu to kwestia sumienia każdego z posłów, ale zaznaczył, że ta sytuacja była bardzo specyficzna. Jego zdaniem pewien wpływ na decyzję posłów PO miała przemowa Mariusza Kamińskiego. Stwierdził przy tym, że zabrakło mu pełnego sprawozdania z prac komisji regulaminowej, a wystąpienie jej przedstawiciela określił jako lakoniczne. Poseł mówił, że tak naprawdę miał miejsce opis jednej z operacji (CBA), a nie tego, jakie zarzuty są stawiane Mariuszowi Kamińskiemu.

źródło i cała rozmowa: polskieradio.pl