08 Gru2008

Spokojniej i bezpieczniej

Wicepremier Grzegorz Schetyna określił pierwszy rok rządu Donalda Tuska jako stabilny i spokojny. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który był gościem Sygnałów Dnia, powiedział, że największym sukcesem jego resortu w tym okresie jest zwiększenie

Wicepremier Grzegorz Schetyna określił pierwszy rok rządu Donalda Tuska jako stabilny i spokojny.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który był gościem Sygnałów Dnia, powiedział, że największym sukcesem jego resortu w tym okresie jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

Grzegorz Schetyna zapewnił, że w jego partii nie było żadnych rozmów, dotyczących jego ewentualnego kandydowania na premiera po następnych wyborach. Spekulacje prasowe na ten temat uznał za szukanie sensacji personalnych na siłę. Podkreślił, że jest jeszcze za wcześnie na snucie tego typu planów.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że rząd przygotuje specjalną ofertę płacowo - emerytalną dla nauczycieli.

Gość Sygnałów Dnia nie ujawnił szczegółów. Powiedział tylko, że intencją rządu jest docenienie ciężkiej pracy tej grupy zawodowej.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że nauczyciele są grupą zawodową, o którą rząd bardzo dba. Przyznał, że nauczycielom należą się duże podwyżki i uhonorowanie tych, którzy przejdą na emeryturę w kilku najbliższych latach.

Gość Polskiego Radia zastrzegł, że nie oznacza to odejścia od rządowej nowelizacji ustawy, przyjętej wczoraj przez Senat. Według wicepremiera podstawowym zadaniem rządu jest zapewnienie wszystkim uczciwych emerytur. Grzegorz Schetyna uważa, że wszyscy Polacy, którzy przechodzą na emeryturę, powinni liczyć na to, że będą mieli przyzwoite pieniądze, które pozwolą im godnie żyć. Jego zdaniem nie dałoby się tego zrealizować, zachowując dotychczasowy system emerytur pomostowych.

Ustawa o emeryturach pomostowych, zatwierdzona wczoraj przez Senat, zmniejsza grono uprawnionych do wcześniejszych świadczeń emerytalnych z miliona do 250 tysięcy osób.

Teraz ustawa trafi do prezydenta, który może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

POSŁUCHAJ 1

POSŁUCHA 2

POSŁUCHAJ 3

 

 

Na podstawie: www.polskieradio.pl