12 Cze2017

TVN 24

Komentować mogę tylko udział szefowej Kancelarii Prezydenta w napaści na spółki Skarbu Państwa. Gdyby ktoś za naszych czasów zrobił taką rzecz, i to jeszcze tak na skróty, to nikt by nam tego nie odpuścił

TVN 24

Przewodniczący zauważył, że „jeżeli szef Kancelarii Prezydenta Komorowskiego przeszedłby do pracy jako wiceprezes PZU, gdyby jakikolwiek urzędnik Bronisława Komorowskiego wylądował w spółce Skarbu Państwa o takim zasięgu jak PZU, bez doświadczeń, tylko po to, żeby zarabiać więcej pieniędzy, zostalibyśmy totalnie zaatakowani przez wszystkie media i opozycję”.

„Dzisiaj mam zastanawiać się nad tym, kto zastąpi Sadurską? Chcę rozmawiać o Sadurskiej i o tysiącach Misiewiczów i Sadurskich w spółkach Skarbu Państwa. Misiewicz i Sadurska to ten sam sposób prowadzenia polityki przez PiS. Wygraliśmy i możemy wszystko” – zauważył Grzegorz Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej odnosząc się do sytuacji, która miała miejsce 10 czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie policjanci usuwali siłą pokojowo protestujących wskazał, że jest to „efekt ustawy kompromitującej, zamykającej możliwość wolności zgromadzeń, czyli kluczowej rzeczy, o którą w starych czasach walczyliśmy”.

„Wolność zgromadzeń to jest filar demokracji i obywatelskiej wolności” – podkreślił Przewodniczący.

Całość rozmowy na tvn24.pl