12 Cze2014

TVP Info

Dlaczego część posłów Platformy nie poparło wniosku o uchylenie immunitetu b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego? – Niezręczność i brak refleksji. Ta sprawa była ewidentna – tak tłumaczy to Grzegorz Schetyna.

TVP Info

Zostały powtórzone poważne oskarżenia dotyczące najważniejszej osoby w państwie. Tej sytuacji nie można zostawić bez odpowiedzi. Trzeba mieć wiedzę, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy też nie – powiedział w programie „Dziś Wieczorem” Grzegorz Schetyna.

Według Schetyny oskarżenia pod adresem Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich powinni wyjaśnić posłowie, bo prokuratura zamknęła postępowanie. – Wtedy jest pytanie, czy komisja śledcza może tę sprawę wyjaśnić? To jest odpowiedzialność parlamentu za gwarancję praworządności państwa. I tę gwarancje parlament musi dać – przekonywał polityk PO w TVP Info.

– Jeśli będzie wniosek o komisję śledczą, to powinniśmy bardzo poważnie go przeanalizować – powiedział Schetyna. „Polityczną hucpą” nazwał propozycje powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać powody powstania CBA. 

Cała rozmowa: tvp.info