Skip to main content

Nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej

Dzisiaj polska dyplomacja, jak rzadko kiedy, jest potrzebna dyplomacji europejskiej, jak rzadko kiedy, mówi własnym głosem o ważnych sprawach.
 
Konferencja prasowa w sprawie nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej: Mówimy o dyplomacji, bo mówimy o Polsce, polskiej polityce, elementarnej odpowiedzialności. Dzisiaj polska dyplomacja, jak rzadko kiedy, jest potrzebna dyplomacji europejskiej, jak rzadko kiedy, mówi własnym głosem o ważnych sprawach. Polscy dyplomaci we wszystkich stolicach europejskich i światowych są reprezentantami, prawdziwymi ambasadorami sprawy ukraińskiej. Mówią o wojnie, o agresji rosyjskiej w Ukrainie, mówią o konieczności otwarcia europejskich bram Unii na rzecz Ukrainy. To są ważne rzeczy. Chcemy wzmacniać polską dyplomację. Wiemy, jak jest ważna i potrzebna polityce polskiej i europejskiej.

Wczoraj podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych rozmawialiśmy, próbując przedstawić rzetelne, rzeczowe argumenty. Niepotrzebne jest dalsze demolowanie polskiej dyplomacji. Niepotrzebne są uderzenia w byłych i obecnych ambasadorów, w urzędników MSZ. Dzisiaj powinniśmy silną, skuteczną dyplomacją wzmacniać polską politykę, a nie ją osłabiać. A tak się właśnie dzieje. Czy naprawdę warto zajmować się całe tygodnie ustawą w celu politycznej zemsty, która ma dosięgnąć 27 urzędników MSZ? To niepoważne.