Skip to main content

Radio ZET

PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, wziąć pieniądze europejskie z funduszu Krajowego Planu Odbudowy, a jednocześnie trzymać pod butem niezależnych sędziów i niezwisłe sądy. Takie zadanie zlecił Kaczyński Morawieckiemu.

- Jest jeszcze parę schodów. To wszystko trwa. Bardzo twarde warunki Komisji Europejskiej, które mówiły o uruchomieniu pieniędzy na KPO one nie wszystkie zostały spełnione przez projekt Andrzeja Dudy – tak o porozumieniu polskiego rządu z Komisją Europejską mówi Gość Radia ZET Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka PO, Mateusz Morawiecki, na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego próbuje „czarować”, żeby „mieć ciastko i zjeść ciastko”. - Wziąć europejskie pieniądze z Funduszu Odbudowy, a jednocześnie trzymać pod butem niezależnych sędziów i niezawisłe sądy. Ale tego się nie da – dodaje były szef polskiej dyplomacji.

Według Schetyny prezes PiS uważa, że można „ograć” Komisję Europejską. – Że można powiedzieć jedno, a zrobić drugie. To zawsze ma krótkie nogi, a szczególnie, jeśli dotyczy takich polityków, którzy tak nie rozumieją spraw zagranicznych, jak Kaczyński – komentuje gość Beaty Lubeckiej. Jego zdaniem KE będzie bardzo pilnować tego, czy do orzekania wrócą odsunięci sędziowie oraz czy Izba Dyscyplinarna SN zostanie zlikwidowana. 

Cała rozmowa na www.radiozet.pl